X

Ajaxi mposht Feyenoordin dhe e mbyll fazën si kampion dimri

Ajaxi i Amsterdamit e mbyll në krye fazën e parë të Eredivisies, me tri më pikë shumë se Vitesse, që është ndjekësja më e afërt. “Harkëtarët” fituan minimalisht me Feyenoordin në “Johan Cruijff Arena”, falë një goli të shpejtë të shënuar nga Gravenberch që në minutën e 22-të.

Miqtë nga Roterdami bënë gjithçka mundën për të shmangur humbjen në këtë transfertë të vështirë, por rezultati mbeti ai i pjesës së parë. Feyenoordi me këtë disfatë humb terren ndaj kryesuesve, pasi diferenca shkon 6 pikë.

Rezultatet:

Waalwijk – Willem II 1 – 1

Groningen – Twente 2-2

Venlo – Heerenveen 1-1

Ajax – Feyenoord 1-0

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Jovic i pabesueshëm, dygolësh në debutimin kundër Schalkes

Nuk mund të niste më mirë përvoja e dytë e Luka Jovicit tek Eintracht Frakfurti. Sulmuesi serb, i cili deri...

Close