X

Ish-këshilltari i Edi Ramës, kandidat për deputet me LSI-në! Del në krah të Kryemadhit


Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me banorët e Peqinit, ku në krahun e saj është shfaqur për herë parë, ish-këshilltari i Kryeministrit Edi Rama për çështjet e komuniteteve fetare, Ermir Gjinishi!

Ky i fundit në vitin 2013 ka qenë ndër personat e afërt të kryeministrit Rama, i cili e ka prezantuar si “mikun e tij” që do ta ndihmojnë të zgjedhjen e problematikave që qeveria kishte asokohe me Komuniteti Mysliman për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë. Në një darkë informale me ambasdorëvet arabe, Rama ka theksuar se Ermir Gjinishi do jetë pjesë e stafit tonë.

Më vonë, Ermir Gjinishi është propozuar në vitin 2014 nga qeveria Rama si ambasador në Arabinë Saudite, por kandidatura e tij është refuzuar nga ish-presidenti i asaj kohe Bujar Nishani.

Burime të TPZ.AL bëjnë më dije se Ermir Gjinishi do të jetë kandidat i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Elbasanit.

Ndërkohë që sot ai ka bërë prezantimin e parë në krah të Monika Kryemadhit. Në këtë qark për dy mandate me radhë LSI ka kandiduar si kryesuesin e listës, Edmond Haxhinaston.

Ndërkohë që në këto zgjedhje kryetarja e LSI-së ka theksuar se do jetë kryesuese e listave të LSI në dy Qarqe, në Elbasan dhe Fier.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Pasojat ekonomike nga pandemia, Xhixho: Qeveria është e paaftë dhe e meriton të ndëshkohet me votë më 25 prill!

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se në Shqipëri, gratë e...

Close