X

Basha mesazh urimi kreut të ri të CDU: Presim të vijojmë punën së bashku për të avancuar integrimin e Shqipërisë në BE


Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Armin Laschet në zgjedhjen e tij si kreu i ri i CDU-së në Gjermani.

Në një mesazh urimi, Basha shprehet se pret që  të vijojë  punën për të avancuar integrimin e Shqipërisë në BE.

“I nderuar Armin Laschet urime për zgjedhjen tuaj si kryetar i CDU-së. Shumë suksese në drejtimin e simotrës tonë CDU drejt fitores në zgjedhjet e ardhshme. Unë dhe Partia Demokratike presim të vijojmë punojmë së bashku për të avancuar integrimin e Shqipërisë në BE”, shkruan Basha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
A duhen vaksinuar ata që e kanë kaluar virusin? Përgjigjet mjeku Genc Sulçebe

p Mjeku imunolog, Genc Sulçebe, tha në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se një person që e...

Close