X

Koronavirusi arrin dy milionë viktima në gjithë botën, kryeson SHBA, ndjek Brazili

Koronavirusi thuajse një vit nga shfaqja e tij ka arritur në dy milionë viktima ndaj COVID-19 në gjithë botën.

Kryesimin e mban tashmë prej kohësh SHBA me 387 mijë ndjekur nga Brazili me 207 mijë dhe India me afër 152 mijë.

Kohët e fundit shifrat e viktimave thuajse në gjithë botën nuk po ndalen, dhe po shënojnë sërish rritje teksa duket se do të ketë dhe një valë të tretë.

Nga ana tjetër zyrtarisht janë mbi 90 milion të infektuar në gjithë botën, por të shumtë janë institucionet që dyshojnë se shifrat janë shumë më të larta.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Ekzekutimi me 17 plumba i menaxherit të VIP-ave, zbardhen dëshmitë e personave të përfshirë në ngjarje

Vrasja e Jurgen Kurtit, menxherit të njohur te Vipave shqiptarë vijon të mbetet ende mes misteresh të pazbuluara. Detaje të...

Close