X

Greqi/ Brenda natës nga +20 në… -20 gradë Celsius!

Temperaturat në Greqi ranë ndjeshëm gjatë natës për shkak të stuhisë ”Leandros” duke i dhënë fund papritur motit të butë të kohëve të fundit.

Ndërsa njerëzit kishin shijuar mot të ngrohtë dhe temperatura mbi 20 gradë Celsius një ditë më parë, qyteti verior i Follorinës regjistroi minus 20 gradë Celsius sot herët në mëngjes.

Zona të tjera gjithashtu panë temperaturat nën zero.

Moti i ftohtë pritet të zhvendoset në jug gjatë fundjavës, me temperaturat që afrojnë ngrirjen në kryeqytetin e Athinës për herë të parë pas një kohe të gjatë, sipas parashikuesve të motit.

Sidoqoftë, temperaturat më të ngrohta priten gjatë javës së ardhshme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Rikthim në Rusi?! Çfarë e pret kritikun e Putinit pas helmimit, zbulohet lëvizja sekrete e autoriteteve ruse

Kritiku i Kremlinit, Aleksej Navalny, duhet të llogarisë më arrestimin pas kthimit të dielën në Moskë, njoftojnë autoritetet ruse. Kritikun...

Close