X

FOTO/ Zgjedhjet e 25 prillit, Celibashi dhe Pelinku presin Yuri Kim

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, dhe nënkomisonerja Lealba Pelinku kanë zhvilluar mesditën e sotme një takim me ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim.

Takimi kishte në fokus punën e KQZ-së për zgjedhjet e 25 prillit.

‘Masat për parandalimin e shitblerjes së votës & mashtrimit në zgjedhje’, ishin në fokusin e këtij takimi, shkruan kreu i KQZ-së në Twitter.

Postimi i plotë në Twitter:

Identifikimi biometrik, votimi elektronik, lista e zgjedhësve, dokumentet e identifikimit, dekriminalizimi, masat për parandalimin e shitblerjes së votës & mashtrimit në zgjedhje, patën fokusin e diskutimit me Ambasadoren e SHBA, Yuri Kim në takim e sotëm në KQZ.

Së bashku me Nënkomisioneren Pleniku prezantuam ecurinë e përgatitjeve për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Krijimi i besimit të të gjithë aktorëve në integritetin e procesit zgjedhor, sfidë për KQZ.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Dalin pa maskë në rrugë, ndëshkohen 361 persona

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka ndëshkuar për shkeljen e masave kufizuese 361 qytetarë. Patrullat e Përgjithshme dhe ato...

Close