X

“Kostoja e jetesës është e papërballueshme”, Basha: Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha shprehet se kryeministri Rama dhe ministrat shumëfishojnë pasurinë, ndërsa Shqipëria varfërohet.

Në një postim në mediat sociale, ndërsa ilustron se 40 për qind e shqiptarëve jetojnë me më pak se 4.19 dollarë për frymë, Basha shkruan se papunsia është shtuar dhe kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme.

Sipas kryedemokratit, ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit.

Postimi i plotë:

Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet.

Papunësia është shtuar, kosto e jetesës është bërë e papërballueshme.

Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për xhepat e shqiptarëve dhe jo të Ramës dhe ministrave të tij.

Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e…

Posted by Lulzim Basha on Wednesday, January 13, 2021

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Të rinjtë profesionistë shqiptarë po bëhen milionerë nga puna online për të huajt

Dorian H. është një i ri shqiptar që ka fituar deri më tani 200 mijë dollarë nga puna online për...

Close