X

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani do të garojnë sëbashku në zgjedhjet e 14 shkurtit

Lista e Vjosa Osmanit në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojë në kuadër të listës së Lëvizjes Vetëvendosjes.

Kjo u bë e ditur në konferencën për media të mbajtur nga Vjosa Osmani dhe lideri i LVV-së, Albin Kurti.

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se me Vjosa Osmanin do të garojnë bashkë në një listë.

“Sapo kemi nënshkruar marrëveshjen e parimeve dhe synimeve politike, marrëveshje kjo për një shtet me drejtësi dhe pa korrupsion”, tha Kurti.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, FLASH, LAJME
Sfidat e Lulzim Bashës, si mund të vijë në pushtet opozita

Nga Ermal Mulosmani Vetëm 100 ditë kanë mbetur nga dita kur votuesit e Shqipërisë do t’i drejtohen kutive të votimit....

Close