X

Ulja e temperaturave, nisin reshjet e borës në të gjithë qarkun e Korçës

Reshje bore pothuajse në gjithë qarkun e Korçës. Mësohet se reshjet kanë nisur prej orës 19:00 dhe po vijojnë ende.

Ulja e temperaturave gjatë këtyre ditëve ka sjellë për të parën herë këtë vit edhe reshjet në qytetin e Korçës dhe në disa qytete të tjera të këtij qarku.

Sipas zyrtarëve të autoritetit lokal të rrugëve nacionale, deri tani nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve. Grupet e punës dhe mjetet kontaktore do të jenë në Dardhë, Qafën e Qarrit, Dishnicë, Voskopojë, Gorricë, Qafë Pllocë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vrasja e të riut nga policia shkakton protesta të dhunshme në Bruksel

Afërsisht 500 demonstrues u mblodhën të mërkurën në stacionin policor të Brukselit Verior pas vdekjes së Ibrahima B. (23 vjeç),...

Close