X

Sërish shifra të larta në Maqedoninë e Veriut, 10 viktima e 477 raste të reja me COVID-19

Regjistrohen 477 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë maqedonase njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 543 testime.

Instituti i Shëndetit Publik raporton se në 24 orët e fundit janë shëruar 404 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar 87 590 persona me koronavirus, ndërsa prej tyre 68 695 e kanë fituar betejën, kurse 2 657 kanë humbur jetën. Aktualisht numri i të sëmurëve me COVID në këtë shtet është 16 238.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Rritet numri i shtrimeve në spitale, mbi 15 mijë raste të reja dhe 507 viktima nga Covid në Itali

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali ka shkuar mbi 80 mijë persona, ku vetëm në 24 orët e fundit...

Close