X

Rritet numri i shtrimeve në spitale, mbi 15 mijë raste të reja dhe 507 viktima nga Covid në Itali

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali ka shkuar mbi 80 mijë persona, ku vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 507 pacientë.

Sipas raportit të fundit nga ministria e Shëndetësisë janë konfirmuar pozitiv me Covid 15 774 persona. Gjithashtu krahasuar me një javë më parë vihet re dhe një rritje e lehtë e shtrimit të pacientëve me koronavirus në spitale.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 2 319 036, mes të cilëve kanë humbur jetën 80,326 persona.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Bota Kryesore, LAJME
Vaksinimi ndaj Covid-19/ Artan Fuga: Kauza të mos përdoret për spektakël apo fushatë elektorale

Profesori i Komunikimit, Artan Fuga në një lidhje me “Skype” në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për vaksinimin...

Close