X

Bleu çmimin e dytë në Festival? Sardi u përgjigjet akuzave të kolegëve

Çmimi i dytë i Sardi Strugaj në festivalin e fundvitit u shoqërua me një sërë polemikash dhe akuzash për “blerjen” e vendit të dytë, madje edhe nga vetë konkurentët e tjerë të Festivalit të Këngës.

Në një intervistë për emisionin Stay Tunned në MCN Radio, Sardi ka komentuar reagimin e Klint Çollakut, një prej konkurentëve në festival i cili nuk arriti të klasifikohej në finale, por e komentoi vendin e dytë të tij si të “blerë”.

“Klinti është djalë i mirë. Unë mendoj se ato që ai thotë i beson dhe këtu më vjen akoma dhe më keq, që unë kam blerë vendin e dytë. Nuk ishte shumë shtrenjtë, mu desh të blija dhe të parin, por ia shita Anxhelës”-ka ironizuar ai lidhur me thashethemet për blerjen e çmimit.

Sardi e ka konsideruar reagimin e Klintit si një mënyrë manifestimi pasi nuk ka arritur të përballojë dot humbjen e tij.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Pasdite do të ketë reshje dëbore në zonat malore dhe kodrinore

Moti sot për vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve...

Close