X

Rama niset drejt SHBA-së: S’do të lëmë gur pa lëvizur që vaksina anti-Covid të vijë në Shqipëri!


Kryeministri Edi Rama është nisur ditën e sotme drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Lajmin e bën të ditur vetë Rama, i cili thekson se kjo vizitë drejt SHBA është për vaksinën kundër koronavirusit.

“Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër Armikut të Padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri!Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara ✈️”, shkruan Rama.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Nga pedagog në drejtues të suksesshëm të disa mediave, kush ishte Kasem Hysenbelliu

Presidenti i televizionit Fax News dhe ish-drejtues i grupit mediatik News24, BalkanWeb, Gazeta Shqiptare, Radio RASH dhe gazetës “Panorama”,  Kasem...

Close