X

Mbi 46 milionë persona në gjithë botën e kanë fituar betejën me Covid-19

Mbi 46 milionë persona në të gjithë botën janë shëruar nga koronavirusi, që nga fillimi i pandemisë e deri më tani. Në bazë të të dhënave të pasqyruara tek Worldometer, si të shëruar nga Covid-19 rezultojnë 46,066,772 persona.

Ndërsa, numri i të infektuarve në të gjithë botën ka shkuar tashmë në 66,6 milionë. Prej këtij numri, 1,5 milionë persona nuk kanë mundur që ta fitojnë betejën me virusin.

Ndërkohë, SHBA vijon të jetë shteti më i prekur nga pandemia. Vendi numëron rreth 14,9 milionë të infektuar dhe 286,622 viktima nga koronavirusi.

Në vendin e dytë mbetet India me 9.6 milion raste të konfirmuara si dhe 140,072 raste fatale nga Covid-19. Vendi i tretë më i prekur nga pandemia është Brazili me 6,5 të infektuar dhe 175,990 viktima.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Petrit Vasili bën bilancin: Masat e qeverisë patën zero efekt, prodhuan rritje dhe rëndim progresiv të situatës me pandeminë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka bërë një bilanc krahasues për të dalë në përfundimin se masat kufizuese të qeverisë...

Close