X

Drogë nga kufiri me Shqipërinë, arrestohet greku në Janinë, iu kapën në automjet rreth 10 kg marijuanë

Një grek është arrestuar në autostradën Janinë-Kozan pasi po transportonte drogë nga kufiri me Shqipërinë.

Të arrestuarit iu gjetën në automjet 10 pako me 9 kilogram e 950 gram marijuanë si dhe 121.5 gram hashash.

Nuk dihet ende nëse droga vinte nga Shqipëria apo nëse greku kishte lidhje me shqiptarët, por sipas Policisë greke ai po udhëtonte nga kufiri shqiptaro-grek drejt brendësisë së vendit fqinj.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Franca rezolutë për njohjen e Malësisë së Karabakut/ Erdogan: Është një “katastrofë”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e cilësuar si “katastrofë të plotë” rezolutën e parlamentit francez për Malësinë e Karabakut....

Close