X

Reshje shiu të herëpashershme, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Ditën e premte moti parashikohet i vranët deri në mesditë dhe më tej intervale kthjellimi.

Reshjet e shiut parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët, ndërsa në veriperëndim e jug me intensitet deri mesatar.

Në mesditë reshjet do të bëhen më lokale. Në majat e maleve reshje të dobëta dëbore të shoqëruara dhe me mjegull e mjegullinë.

Era do të fryjë e vrullshme në të gjithë bregdetin me drejtim kryesor juglindjen. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 dhe 5.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 5/12 re shi diell

Kukës -1/6 re shi

Lezhë 5/14 re shi diell

Dibër -1/6 re shi

Durrës 7/18 re shi diell

Tiranë 11/16 re shi diell

Elbasan 9/16 re shi diell

Berat 10/18 re shi diell

Vlorë 13/18 re shi diell

Korçë 3/9 re shi

Gjirokastër 8/15 re shi

Sarandë 8/16 re shi diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Ndarja nga jeta e Marko Bellos, Namik Dokle: Na e mori covidcolera! Ç’bëhet kështu?

Për ndarjen nga jeta të ish-deputetit Marko Bello ka reaguar edhe Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle, i cili përmes një...

Close