X

Preket nga Covid-19 prefektja e Beratit, Valbona Zylyftari

Prefektja e Beratit, Valbona Zylyftari, është prekur nga Covid-19. Mësohet se Zylyftari kishte disa ditë që kishte shfaqur shenja dhe ishte karantinuar në banesën e saj në Berat. Ajo kishte bërë tamponin dhe përgjigja e tamponit rezultoi sot pozitive, ndërkohë që mësohet se ajo është në gjendje të mirë shëndetësore.

Burime bëjnë me dije për ABC se pozitivë kanë rezultuar edhe një sanitare, një punonjëse në Zyrën Vendore Arsimore Berat, një mësuese në shkollën “Ajet Xhindole”, një nxënës në gjimnazin “Babë Dudë Karbunara”, dy kujdestare në Qendrën e Zhvillimit Rajonal “Lira” dhe një polic bashkiak.

Në 24 orët e fundit në këtë qytet u konfirmuar 20 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë që aktualisht aktive janë 621 persona të infektuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Hetime të mundshme ndaj një skeme korrupsioni në këmbim të faljeve në Shtëpinë e Bardhë, Trump e mohon: “Fake news”

Sipas dokumentave të publikuara të martën, Departamenti Amerikan i Drejtësisë po heton shkelje të mundshme penale për korrupsion në këmbim...

Close