X

Elon Musk: Njerëzit do të shkojnë në Mars brenda gjashtë viteve

Sipërmarrësi amerikan dhe pronari i SpaceX, Elon Musk ka njoftuar datën e shumë pritur nga njerëzit se kur do të mund të udhëtojnë për në planetin Mars.

Ai, duke folur në ndarjen e çmimeve Axel Springer në Gjermani është shprehur se “ndoshta do të bëhet për gjashtë vjet. Nëse jemi me fat, mbase katër vjet më vonë”.

Musk gjithashtu tha se një anije pa njerëz është planifikuar të dërgohet në Mars brenda dy viteve, dhe kapsula Crew Dragon e prodhuar nga SpaceX, ka filluar testimin.

Janë, Michael Hopkins, Victor Glover dhe Shannon Walker nga NASA si dhe Soichi Noguchi nga Agjencia e Kërkimeve Hapësinore Japoneze, ata që janë dërguar në stacionin hapësinor me kapsulën e Crew Dragon.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Elvis Naçi thirrje popullit: Lutuni që dyqanit tim, optikës elitare, t’i ecë mbarë! Po eci mirë, do të dhurojmë shtëpi për të varfërit…

Elvis Naçi, një hoxhë mjaft popullor në rrjetet sociale, për shkak të bamirësisë që bën në televizion, ka postuar një...

Close