X

Covid-19 në Itali, 785 viktima dhe mbi 19 mijë raste të reja në 24 orë

Shifrat e të prekurve me Covid-19 vijojnë të mbeten të larta. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19.350 persona të infektuar me koronavirus në 182 100 tamponë të realizuar.

Bilanci i viktimave mbetet tejet e rëndë, me 785 të vdekur kundër 672 të 24 orëve më parë, por lajme të mira vijnë nga rënia e shifrave të shtruarve dhe terapive intensive. Në terapi intensive ndodhen 3.663 pacientë, 81 më pak se një ditë më parë.

Një bilanc në rritje nga dita e djeshme, por që e parë përgjatë dy javëve të fundit jep një ecuri që shkon drejt uljes. “Situata është në përmirësim, por kjo nuk do të thotë se është qetësuese”, deklaruan autoritetet e Ministrisë së Shëndetësisë.

Rajoni më i prekur është Lombardia 4.048 raste të reja me koronavirus.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
EMRI/ Dyshohet atentat, si u plagos 42-vjeçari në Lezhë. Digjet një automjet pranë urës së Matit

Të tjera detaje zbardhen nga ngjarja e ndodhur sot në Lezhë ku mbeti i plagosur një 42-vjeçar. I plagosur ka...

Close