X

Morata “ëngjëll dhe djall”, Juve nuk fiton dot pa Ronaldon!

Juventusi i këtij sezoni e ka të vështirë t’i bëjë dy fitore rresht në Serie A.

Pa Cristiano Ronaldon kampionët e Italisë nuk janë e njëjta skuadër si me portugezin në fushë dhe mungesa e CR7, u ndje edhe në transfertën jugore ndaj Beneventos, ku bardhezinjtë nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1.

Golit të bukur të Moratës pas 21 minutash lojë, iu kundërpërgjigj Letizia në sekondat e fundit të shtesës së pjesës së parë. Pavarsisht përpjekjeve të Juves deri në fund rezultati ndërkohë që Juventusi humbi për derbin e javës së ardhshme ndaj Torinos edhe shërbimet e sulmuesit spanjoll, me Moratën që në minutën e 7-të shtesë u ndëshkua me karton të kuq për një sjellje të pahijshme.

Ky ishte barazimi i 5-të në 9 javë për skuadrën e Pirlos që ka 17 pikë në renditje dhe në fushë ka fituar vetëm tre ndeshje, pasi atë ndaj Napolit e fitoi në tavolinë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Gjashtë fitore rresht për kreun e renditjes, Atletico Madrid në superformë!

Atletico e Madridit ka një tjetër ritëm krahasuar me Realin dhe Barcelonën në La Liga. Skuadra e Diego Simeones edhe...

Close