X

SPAK merr të pandehur biznesmenin Gentian Malindi, dyshohet si porositësi i 137 kg kokainë të kapura në portin e Durrësit


SPAK merr të pandehur Gentian Malindin, personi që ndodhet në arrati pasi dyshohet si porositësi i 137 kilogramëve kokainë të kapura në portin e Durrësit.

Ndaj biznesmenit është në fuqi masa “arrest me burg”, ndonëse ai vetë ka kërkuar ndryshimin e saj.

Uniformat blu të vendit fqinj kanë bërë zëvendësimin e 137 kilogramëve kokainë me oriz, në Portin e Pireut. Më pas kanë mbajtur nën vëzhgim lëvizjet e konteinerit, deri në Durrës, për të zbuluar rrjetin e trafikut të kokainës. Aktualisht të arrestuar janë Ardian Bega dhe Altin Myslihaka.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Parashikimi i motit për fundjavën: Mbërrin dimri dhe temperaturat me minus

Dimri duket se mberrin nesër edhe pse zyrtarisht jemi ende në vjeshtë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit...

Close