X

Koronavirusi, Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve: Ruani distancën, kufizoni kontaktet

Ministria e Shëndetësisë i kërkon qytetarëve të respektojnë distancën prej një metër nga të tjerët.

Ajo thotë se të gjithë kemi shumë në dorë për të mbajtur larg koronavirusin për të mbrojtur kështu veten dhe të tjerët.

“Të gjithë kemi shumë në dorë për ta mbajtur larg koronavirusin, për të ruajtur prindërit dhe gjyshërit, për të mbrojtur veten dhe miqtë.

Ruaj Distancën, kufizo Kontaktet. Jep kontributin tënd për të mposhtur COVID-19. Bashkë ja dalim”, thuhet në rekomandim.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Sekuestrohen 30 kilogram heroinë në Elbasan, tre persona në pranga

Policia e Elbasanit ka sekuestruar sot 30 kilogram heroinë. Tre persona, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije,...

Close