X

Kthjellime dhe vranësira të pakta, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e mërkurë parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.

Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina në lugina.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje-verilindje e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 3/16 diell

Kukës -1/11 diell re

Lezhë 1/18 diell

Dibër -2/10 diell re

Durrës 4/17 diell

Tiranë 4/17 diell

Elbasan 4/18 diell

Berat 0/18 diell

Vlorë 6/17 diell

Korçë -2/11 diell re

Gjirokastër -1/16 diell re

Sarandë 5/18 diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Jo vetëm për bizneset, Shqipëria ka çmimet më të larta në rajon për energjinë e familjarëve

Familjet shqiptare e paguajnë energjinë më shtrenjtë se vendet e tjera të rajonit. E dhëna bëhet e ditur nga Eurostat,...

Close