X

Itali, masakrohet me thika një shqiptar

Një person me origjinë shqiptare është mendohet se është vetëvrarë mëngjesin e sotëm në qytetin e Trenit në Itali. Viktima që u identifikua nga karabinierët ishte një shqiptar 59-vjeçar, i cili jetonte në qytetin e Umbrias.

59-vjeçari u gjet nga disa banorë të zonës të cilët panë trupin e pajetë të shtrirë në tokë dhe një thikë pranë vend tij. Menjëherë banorët njoftuan autoritetet policore të zonës për të bërë ekspertizen e ngjarjes.

Sipas policisë ai ishte goditur me thikë në mes të barkut dhe gjoksit, e cila i kishte shkaktuar dhe vdekjen e menjëhershme. Ndërkohë që autoritetet policore nisur nga ekspertiza e ngjarjes, kanë hedhur poshtë mundësinë e vrasjes së qëllimshme të 59-vjeçarit dhe anojnë më shumë te vetëvrasja.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Basha takon kryetarin e Komunës së Dibrës së Madhe: Prioritet përfundimi i Rrugës së Arbërit, të sjellim afrimin fizik me Tiranën

Kreu i PD, Lulzim Basha ka pritur delegacionin dhe kryetarin e komunës së Dibrës së Madhe në Maqedoninë e Veriut,...

Close