X

Hera e parë në historinë bardhezi, rekordi unik i Juventusit


Juventus-Ferencvaros, Andrea Pirlo duhet të bëjë zgjedhjet për formacionin dhe është i kushtëzuar. Gorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci janë të dëmtuar dhe nuk mund të aktivizohen kundër hungarezëve. Buffon jashtë skuadre dhe mbrëmja e djeshme do të mbetet në histori.

Për herë të parë Juventusi nuk kishte në portë dhe në mbrojtje të paktën një italian. Historikisht bardhezinjtë kanë qenë baza e prapavijës së kombëtares italiane, por dje në fushë nuk pati asnjë “axurr”.

Porta mbrohej si zakonisht nga polaku Szczesny, kurse në mbrojtje i rikthyeri Matthijs De Ligt pritet të jetë shtylla e këtij reparti për vite të tëra. Krahas holandezit luajti braziliani Danilo, kurse nga krahët Alex Sandro (Brazil) dhe Juan Cuadrado (Kolumbi).

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Sot i shënoi Juventusit, por dikur Uzuni luante në baltë dhe nuk u dorëzua kurrë

Shqipëria mund të prodhojë futbollistë që mund të shkojnë shumë larg. Dhe shembulli më i mirë është Myrto Uzuni. Mesfushori...

Close