X

Greqi/ 87 viktima dhe mbi dy mijë raste me koronavirus

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 87 vdekje dhe 2152 raste të reja me koronavirus. 6 raste të reja me covid-19 janë zbuluar pas kontrolleve në hyrjet e vendit fqinj në pikat doganore.

Numri i pacientëve të trajtuar në intubim arriti në 597. Mosha e tyre mesatare e atyre që po trajtohen në intubim është 66 vjeç.

170 (28.5%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 81,6% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje bashkëshoqëruese ose janë të moshës 70 vjeç.

Problemi kryesor i Greqisë mbetet zona veriore, Selaniku që ka numrin më të madh të personave të infektuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Tronditet bota e futbollit, ndërron jetë Diego Armando Maradona

Bota e futbollit është tronditur nga një lajm i keq. Ka ndërruar jetë legjenda e këtij sporti, Diego Armando Maradona....

Close