X

Të sëmurët torturohen nëpër autoambulanca, Rama zgjohet vetëm për lehjet idiote

Nga Petrit Vasili/

Kolege, kliente te qeverise, boll ja vute ne preher Betimin e Hipokratit, Hipokritit te qeverise. Mjeksia, i semuri, dinjitetiti juaj profesional jane te shenjta mos shkelni më mbi to. Hipokriti do te ike.

Por mbi kedo qe zgjodhi ne keto dite te renda Hipokritin perpara Hipokratit, do te kete vetem dite te trishta pa dinjitet dhe pa personalitet dhe kete e vendosin qytetaret dhe asnje politikë a politikan.

Kryeminister fli gjume ne shtepi, se te semuret me COVID torturohen neper Autoambulanca gjithe naten! Kryeminister fli rehat gjume ne shtepi, ndersa faktet e renda qe Dr.Dritan Koçiaj ndan me shqetesim qytetar,profesional dhe human flasin shume.

Kryeminister fli rehat gjume ne shtepi, nderkohe qe eshte i tmerrshem ç’organizimi i qeverise perballe pandemise. Kryeminister fli rehat gjume ne shtepi, ndersa çdo dite eshte nje dite ankthi per qindra e qindra familje shqiptare qe perballen me COVID ne dyert e strukturave shendetesore per arsye te ç’organizmit total.

Kryeminister fli rehat gjume ne shtepi ndersa kufomat e qytetareve lihen ne menyre makabre ne toke. Kryeminister fli rehat gjume ne shtepi ndersa te semuret torturohen gjithe naten te semure me COVID neper autoambulanca me oksigjen dhe ne kushte shume te renda.

Kryeminister ti zgjohesh vetem per propagande, per lehjet idiote e llaxore te tuat dhe per te bere presionet edhe ndaj mjekeve qe thone te verteten dhe reklamen e radhes per mshtrimin e radhes. Kryeminister fli rehat gjume ndersa Pandemia eshte jashte cdo kontrolli per shkak se ti si kryeministri me i paafte dhe me i kapur, qe eshte pare ndonje here e ke zhytur Shqiperine ne nje krize shendetesore te tmerrshme.

Kryeminister ti vazhdo fli gjume, por mbi ty rendojne qindra e qindra jete qytetaresh qe ti u privon sherbimin shendetesor me ç’organizimin tend dhe me parate qe ja heq mjeksise dhe ua jep inceneratoreve dhe oligarkeve.

Kryeminister jep doreheqjen, ik, largohu, zhduku dhe lutu qe te harrohesh si e keqja me e madhe qe ka pare ky vend ku ligesia dhe paaftesia jane bere bashke kaq fort vetem tek ty.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG, LAJME
Kaos te spitali COVID-2, ambulancat qëndrojnë para spitalit me pacientë

Situata në spitalin “Shefqet Ndroqi” ose Covid-2 është kaotike. Disa ambulanca janë të vendosura para urgjencës së Sanatoriumit me pacientët,...

Close