X

Meta: 22 vjet nga miratimi i Kushtetutës nga populli, vetëm qytetarët do t’ia kthejnë legjitimitetin institucioneve përmes referendumit të 25 prillit

Presidenti i Republikës, IIir Meta, përmes një statusi në “Facebook” shkruan se sot bëhen 22 vjet nga miratimi i Kushtetutës nga populli.

Meta thekson se vetëm populli do t’ja kthejë legjitimitetin institucioneve përmes referendumit të 25 prillit.

Postimi i presidentit të Republikës Ilir Meta:

Sot mbushen 22 vjet nga Referendumi i 22 nëntorit 1998, miratimit të Kushtetutës nga populli.

Neni 2 i saj, thotë: “Sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket vetëm popullit”.

Vetëm populli do t’ja u kthejë legjitimitetin institucioneve përmes REFERENDUMIT të 25 prillit. 🇦🇱

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
31 të vdekur dhe rreth pesë mijë raste të reja me koronavirus në Serbi

Koronavirusi po shkakton gjendje alarmante edhe në Serbi. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 4 mijë e 995 raste...

Close