X

103 viktima dhe 1498 raste të reja me Covid në Greqi

Për të dytën ditë radhazi numri i viktimave nga Covid në Greqi është mbi 100 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet me dije se në vendin fqinj si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën 103 viktima dhe kanë rezultuar pozitiv me Covid 1 498 raste të reja.

Sipas informacioneve vihet re një ulje e numrit të rasteve të reja në krahasim me ditët e fundit.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid është 91,619 mes të cilëve kanë humbur jetën 1 630 persona.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Regjistrohen 71 raste të reja me Covid-19 në Gjirokastër, ndër të infektuarit funksionarë të bashkisë

Koronavirusi vazhdon që të njohë përhapje, kudo në Shqipëri. Gazetarja Brikena Metaj raporton për “Balkanweb” se në Gjirokastër janë shënuar...

Close