X

Video e PD-së: Tek “Shefqet Ndroqi”, radhë ambulancash

PD vazhdon të sjellë fakte të kqemenaxhimit të pandemisë nga qeveria. Ekspertja e Shëndetësisë në PD, Dr.Mirela Tabaku ka publikuar një video ku tregohen radhë ambulancash para spitalit ”Shefqet Ndroqi”.

Ajo akuzon Ramën se po e përdor pandeminë për politikë madje duke nxjerrë edhe mjekët të përdoren si mburojë për të mbuluar dështimin qe verisë.

Tabaku thotë se realitet në spitalet COVID dhe në sistemit shëndetësor është i ndryshëm nga ai që paraqet qeveria.

Postimi i Mirela Tabakut

Realiteti në spitalet COVID dhe në sistemin shëndetësor është i ndryshëm nga ai që paraqet qeveria.

Për fat të keq, kryeministri i vendit po e përdor pandeminë për politikë, ndërsa njerëzit kanë shumë nevojë për ndihmë.

Është e pandershmë që mjekët të përdoren si mburojë për të mbuluar dështimin e qeverisë me pandeminë.

Në një nga artikujt në revistën prestigjoze Nature të datës 18 Nëntor 2020, ndër të tjera shkruhet :

Qëllimi është të ‘informojmë” dhe – siç thotë filozofi i besimit Onora O’Neill – “të jetë i arritshëm, i kuptueshëm, i përdorshëm dhe i vlerësueshëm”.

Qeveria aktuale nuk po e bën këtë, prandaj na duhet një qeveri e re që të ketë prioritet shendetin dhe jetën e qytetarëve.

/TPZ.al/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH
Bizneset e vogla e të mesme, më të prekurat nga pandemia, BSH: 89% e tyre raportojnë rënie

Pandemia ka rrënuar aktivitetin e bizneseve në Shqipëri. Sipas një vrojtimi të Bankës së Shqipërisë rezulton se Tregtia është sektori...

Close