X

Franca/ 276 viktima dhe 17,881 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Franca raporton 17,881 raste të reja të konfirmuara Covid-19 në 24 orë

Ka pësuar një ulje numri i të infektuarve me koronavirus në Francë. Në 24 orët e fundit, vendi konfirmoi 17,881 raste të reja të shtunën.

Ndërsa, të premten, Franca konfirmoi 22,882 të infektuar për 24 orë. Ministria e shëndetësisë raportoi gjithashtu 276 vdekje të reja të lidhura me virusin brenda një dite, krahasuar me 386 rastet fatale të së premtes.

Në total, që nga fillimi i pandemisë, Franca numëron 2,1 milion të infektuar dhe 48,265 viktima.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Ndahet nga jeta Bashkim Kopliku, ish-zëvendëskryeministër dhe ministër i Brendshëm

Ditën e sotme është ndarë nga jeta, Bashkim Kopliku, ish-zëvendëskryeministër dhe ministër i Brendshëm i qeverisë së parë të Partisë...

Close