X

VIDEO/ Cunam pas tërmetit në Turqi, jepet alarmi në Mesdhe


Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë rrëzuar.

Për momentin është herët për të raportuar për viktima apo të lënduar, megjithatë pamjet duken shqetësuese.

Ndërkohë, pas tërmetit një valë uji është përplasur në brigjet e Izmirit duke shkaktuar një cunam të vogël.

Ndërkohë, sëfundmi mediat italiane kanë dhënë alarmin për cunam në Mesdhe.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, FLASH, LAJME
Tërmet i fuqishëm në Egje, pamje apokaliptike nga Izmiri, ka ndërtesa të rrëzuara dhe viktima

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Egjeun. Raportohet për një tërmet me magnitudë 7 të shkallës rihter në veri të...

Close