X

Transportonte katër klandestinë që kishin hyrë nga Greqia, një i arrestuar në Gjirokastër

Një person është arrestuar në Gjirokastër pasi është kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm.

Forcat e Policisë së Gjirokastrës kanë arrestuar Sajmir Muçaj nga Tepelena pasi është kapur duke transportuar katër klandestinë që kishin hyrë nga Greqia.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 18:30 teksa transportoheshin me automjet në drejtim të veriut. Muçaj është arrestuar menjëherë, ndërsa klandestinët sirianë po trajtohen me ushqim dhe nesër deportohen për Greqi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Gazetarët i kthehen Lleshajt: Te gaveta e ushtrisë ke mbetur o Llesh! Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin...

Close