X

Kthjellime dhe vranësira të lehta, moti për sot


Sipas MeteoAlb: Dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në vendin tonë.

Por mesdita dhe pasditja sjellin shpeshtim të vranësirave duke gjeneruar shira afat shkurtër në zonat perëndimore.

Mbrëmja sjellë përmirësim të motit Shqipëri.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Kosova

Paraditja mbetet me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta të herë pas herëshme. Por pasditja sjell shpeshtim të vranësirave dhe shira të izoluar nëveri dhe perëndim të kosovës.

Maqedonia e Veriut

Moti gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmsoferike.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Borxhi publik arrin në 79.7% të PBB në tremujorin e tretë

Borxhi publik arriti në 79.72 për qind të Prodhimit të Brendshëm Bruto në fund të shtatorit duke reflektuar një ulje...

Close