X

Koronavirusi rrezikon zgjedhjet në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë së Kosovë, Armend Zemaj, u shpreh se do të nxjerrin disa rekomandime për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut. Ai tha se në rast se do të ketë përkeqësim të situatës me COVID-19, zgjedhjet mund të anulohen.

“Do të nxjerrim disa rekomandime për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicën e Veriut. Nëse kemi ndonjë përkeqësim të situatës, zgjedhjet munden me u analu, munden me u shty”, tha Zemaj në Rubikon.

Zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut do të mbahen më 29 nëntor.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
”Do të zgjedhim kush trajtohet i pari”, Koduzi-Manastirliut: Papërgjegjshmëri!

Eksperti i shëndetësisë në PD, Gazment Koduzi ka reaguar pas deklaratës së ministres së shëndetësisë, Ogerta Manastirliu se Shqipëria mund...

Close