X

“Asnjë qindarkë nuk është paguar nga thesari i shtetit për rindërtimin”, PD i përgjigjet Ramës: Ja faktet!


Eksperti i Ekonomisë pranë PD-së, Dorjan Teliti, me anë të një statusi në rrjetet sociale, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama për rindërtimin.

Ndërsa qeveria pretendon se ka alokuar 34 miliardë lekë për vitin 2020, Teliti e kundërshton me fakte, duke u shprehur se nuk është dhënë asnjë qindarkë.

POSTIMI:

Kush dëgjon gënjeshtrat e Rilindjes nga ministri i plotfuqishëm i rindërtimit mendon se Shqipëria është vendi i mrekullive, ndërkohë që mjerimin dhe braktisjen e ndjen cdo shqiptar.

PROPAGANDA: kemi alokuar 34 miliardë lekë (275 milionë euro) për vitin 2020 për procesin e rindërtimit.

FAKTI: deri më 31 shtator, sipas raportimeve zyrtare të vetë qeverisë shqiptare, asnjë qindarkë nuk është paguar nga thesari i shtetit për rindërtimin.

Asnjë qindarkë për rindërtimin, por miliona e miliona euro për inceneratorët.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Dyshohet se kanosi një person për ti marrë dhjetë mijë euro, arrestohet 31 vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar një 31-vjeçar, pasi akuzohet për veprën penale ”Shtrëngim me anë të kanosjes ose dhunës për...

Close