X

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, si do të ndryshojnë temperaturat sot


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet kryesisht i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare më tepër të theksuara gjatë pjesës së dytë të ditës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – jugperëndim 1-17m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 10/20 Diell re kalimtare

Kukës 8/21 Diell re kalimtare

Lezhë 9/20 Diell re kalimtare

Dibër 6/20 Diell re kalimtare

Durrës 12/22 Diell re kalimtare

Tiranë 13/24 Diell re kalimtare

Elbasan 9/23 Diell re kalimtare

Berat 8/24 Diell re kalimtare

Vlorë 9/23 Diell re kalimtare

Korcë 5/18 Diell re kalimtare

Gjirokastër 5/22 Diell re kalimtare

Sarandë 10/22 Diell re kalimtare.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Vëllai i Alvin Berishës është gjallë do të kthehet në Shqipëri, dyshohet se jeton edhe nëna

Drejtori i Sigurisë pranë Institutit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Kosovë, Bedri Elezi në një intervistë për “Abc e Mëngjesit”, ka deklaruar...

Close