X

“Rama është mashtrues”, naftëtarët: Nuk do të dalim nga greva pa pasur një zgjidhje


Naftëtarët vazhdojnë grevën e urisë në Ballsh, duke kërkuar nga qeveria pagat e prapambetura.

Gratë naftëtare shprehen se nuk do të dalin nga greva, pa pasur një zgjidhje të çështjes.

“Nuk duam asgjë tjetër, duam gjakun tonë. Populli është uragan e duhet të reagojmë të gjithë.

Presim që kryeministri të reagojë. Nuk dallim nga greva pa marrë zgjidhje”, tha një naftëtare.

Kurse, një tjetër naftëtare deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet të reagojë dhe t’i japë zgjidhje situatës së krijuar.

“Edi Rama të reagojë dhe t’i jepet zgjidhje situatës. Nuk do tv dalim nga greva pa marrë atë që na takon. Kryeministri është mashtrues”, deklaroi naftëtarja.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Koronavirusi pritet të ‘fshijë’ 8 miliardë euro nga ekonomia shqiptare në tre vjet

Sa më shumë kalojnë muajt, aq më të qarta bëhen pasojat që ajo solli në ekonomi infeksioni i padukshëm i...

Close