X

Punimet në ish-sheshin “Shqiponja”, Vasili-Ramës: U kujtove pasi vodhe miliona lekë


Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me punimet në ish-sheshin “Shqiponja”.

Sipas tij, punimet në këtë rrethrrotullim duhet të ishin prioritet, por Vasili thotë se Rama u kujtua pasi vodhi miliona lekë me anë të tenderave dhe koncesioneve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vasili e quan Ramën mashtrues ndërsa thotë se nuk ka marrë asnjë masë për të lehtësuar qarkullimin e qytetarëve.

POSTIMI:

Tani Krye Mashtruesi po ju shton torturen njerezve pa marre asnje mase per mundesi reale alternative te trafikut pas bllokimit te rrethrrotullimit te Shqiponjes.

Per te hyre e per te dale ne Tirane qytetaret do hyjne neper rrugica te ngushta, do baderdisen nga karburanti, do shkaterrohen nga nervat, do humbasin kohe pa fund dhe do te levizin me 2km ne ore.

Per 7 vjet KM, Krye Mashtruesi, leu fasada, shqepi dhe shtroi 10 here bulevardin e Tiranes, harxhoi qindra milione me zyra luksi, ropi miliarda me koncesione dhe tendera sekrete edhe per leter higjenike.

Tani u kujtua per rrethrrotullimin te Shqiponja ne hyrje te Tiranes qe eshte prioritet.

Apo ishte prioritet vetem pasi te mbaronin zhvatjet e tjera lart e poshte neper Shqiperi.

Kush ja ndali doren ta bente te parin kete?

Krye Mashtruesit nuk ju ndal dora te jepte 1.2 miliard euro per nje koncesion rruge.

Krye Mashtruesit nuk ju ndal dora kur ju prishte shtepite me gaz helmues qytetareve.

Krye Mashtruesit nuk ju ndal dora te falte edhe detin e Shqiperise.

Keto nuk i ha më njeri Krye Mashtrues.

Tani Krye Mashtruesi po ju shton torturen njerezve pa marre asnje mase per mundesi reale alternative te trafikut pas bllokimit te rrethrrotullimit te Shqiponjes.

Per te hyre e per te dale ne Tirane qytetaret do hyjne neper rrugica te ngushta, do baderdisen nga karburanti, do shkaterrohen nga nervat, do humbasin kohe pa fund dhe do te levizin me 2km ne ore.

Turp KM, Krye Mashtrues!!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Meta ktheu pas Kodin Zgjedhor/ Rama: Do ta votojmë sërish, pa asnjë ndryshim

Pas mbledhjes së shtabit në PS, ku u pyet dhe për kthimin e Kodit Zgjedhor nga ana e presidentit Meta,...

Close