X

Gjykata e Posaçme vendos gjykim të shkurtuar për Altin Avdylaj


Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur gjykimin e shkurtuar dhe ndarjen e çështjes të Altin Avdylaj nga të pandehurit e tjerë.

Për pesë të pandehurit e tjerë që kanë kërkuar gjykim të zakonshëm çështja është ndarë dhe pritet që një trupë gjyqësore e deleguar nga Gjykata e Tiranës, ndërkohë që për 17 të pandehurit e tjerë do të gjykohen nga e njëjta trupë gjyqësore.

Altin Avdylaj u arrestua si pjesë e grupit të Avdylajve në operacionin “Vol vo 4”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Momenti kur Donald Trump krenohet me marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, gjatë tubimit të djeshëm në New Hampshire, ka folur sërish në lidhje me marrëveshjen e...

Close