X

Basha: Qeveria nuk ka marrë asnjë masë për frenimin e valës së dytë të pandemisë


Në një konferencë për gazetarët kryetari i Partisë Demokratike ka thënë se qeveria nuk ka marrë asnjë masë për të përballuar valën e dytë të pandemisë në Shqipëri.

Kryedemokrati ka rishpjeguar katër hapat urgjentë që qeveria duhet të ndërmarrë për tejkalimin e krizës së shkaktuar, që i ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.

Kryedemokrati Basha sërish ka vënë theksin te rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për mjekimin në shtëpi kundër Covid, bonusi i premtuar dhe angazhimi i të gjithë mjekëve e infermierëve dhe shtimi i kapaciteteve spitalore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Komisioneri i Zgjerimit “zmbraps” Ramën: Prisni “Venecian” për Kodin Zgjedhor!

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi, duket se ka zmbrapsur Edi Ramën, në lidhje me miratimin e njëanshëm të...

Close