X

288 të infektuar me koronavirus dhe tre humbje jete në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 288 persona.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë tre të prekur me Covid-19.

Deri tani, në Shqipëri janë prekur 19445 persona, nga të cilët 8260 janë raste aktive, ndërsa 10705 janë shëruar.

COVID-19 – Statistika (26 Tetor 2020)

Raste të reja ditore 288

Të shëruar ne 24 orë 51

Të shtruar në spitale 280

Humbje jete në 24 orë 3

Testime ditore 1304

Raste pozitive 19,445

Raste të shëruara 10,705

Raste Aktive 8260

Humbje jete 480

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Zv/Presidenti i PPE: Rama të presë Venecian

Andrey Kovatchev, Zëvendëspresident i Partive Popullore Europiane në PE, i ka bërë thirrje kreut të qeverisë shqiptare, Edi Rama që...

Close