X

Tabaku nxjerr VIDEO/ E vërteta e mafias së plehrave, Rama dhe Veliaj paguajmë 84.4 euro tonin

Afera Rama-Veliaj për pastrimin e Tiranës tashmë është e qartë që është mafioze.

Në tentativa për tu mbrojtur, Veliaj dhe Rama kanë nxjerrë një studim që Bashkia e Tiranës e drejtuar nga Lulzim Basha kishte nënshkruar me Bankën Botërore.

Sipas ish-deputetes së PD-së, Jorida Tabaku, faktet flasin vetë, se bashkia nën drejtimin e Bashës po bënte një projekt për të pastruar Tiranës me çmim disa herë më të lirë se afera mafioze Rama-Veliaj.

Reagimi i plotë i ish-deputetes, Jorida Tabaku:

Faktet flasin vetë:

Zgjidhja që i dha Basha çështjes së pastrimit të Tiranës dhe trajtimit të mbetjeve me studim nga Banka Botërore, do të kushtonte 37€/ton.

Afera e mafias së plehrave, Rama-Veliaj-Ahmetaj-Mërtiri-Zoto-Ndraghetta, 84.4 €/ton.

A ka nevojë të themi se përse mafia kërkon 47.4 €/ton më shumë???

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Kryebashkiaku i Dropullit rezulton pozitiv me COVID-19

Kryebashkiaku i Dropullit, Dhimitër Toli, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e jep vetë ai në Fb, teksa shkruan se...

Close