X

Policia bën “namin” me gjoba te Rruga e Kavajës, e pësojnë 135 drejtues (VIDEO)


Policia Rrugore e Tiranës, në funksion të planit të veprimit për ndëshkimin e parkimeve të gabuara, përgjatë 12 orëve, monitorim të dedikuar në Rrugën e Kavajës.

Janë ndëshkuar 135 automjete të pushuara në kundërshtim me dispozitat e Kodit Rrugor, në një rrugë e cila, siç thotë policia, njësoj si ajo e “Myslym Shyrit”, shërben si arterie kryesore për lidhjen e zonës së Kombinatit, unazës së madhe dhe asaj të mesme, me unazën e vogël dhe qendrën e kryeqytetit.

“Duke qenë se kjo rrugë përshkohet edhe nga disa linja të rëndësishme të transportit publik qytetas, problematika që shkaktohet nga pushimet dhe qëndrimet e gabuara është akoma më e madhe, veçanërisht në afërsi të Poliklinikës Nr. 9 dhe pranë xhamisë, ku pushimet në korsitë e lëvizjes apo në rreshtin e dytë shaktojnë pengesa serioze për trafikun në tërësi, si dhe për mjetet e emergjencave mjekësore dhe civile në veçanti”,- sqaron policia.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
“Vetëm po mbijetoj”, Basha nxjerr videon e sipërmarrësit: Biznesi po vuan pasojat e krizës nga pandemia, plani ynë ndihmon çdo shqiptar në vështirësi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se biznesi po vuan pasojat nga pandemia e koronavirusit. Teksa publikoi dëshminë e...

Close