X

Itali/ Në 24 orë mbi 19 mijë të infektuar me Covid dhe 91 vdekje

Italia po përballet me valën e dytë të koronavirusit, ku numri i të infektuarve ditur në 24 orë ka shkuar në 19 143 persona dhe 91 të tjerë kanë humbur jetën.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë infektuar 484 869 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 37 059 qytetarë.

Lombardia vijon të jetë rajoni më problematik në Itali ndërsa rajoni që ka shënuar numrin më të ulët të të infektuarve me Covid është provinca e Trentos

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in FLASH, LAJME
Përplasje të ashpra pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese polake për të kufizuar abortin

POLONI- Gjykata Kushtetuese në Poloni ka marrë një vendim kontrovers, duke i konsideruar abortet në rastet kur fetusi ka deformime,...

Close