X

Basha: 120 milionë euro për koncensione në buxhetin e ri, asnjë ndihmë financiare për qytetarët


Lideri i opozitës Lulzim Basha, është shprehur sot gjatë bashkëbisedimit me gazetarët se një kryeministër sadopak normal do të reflektonte të paktën në projekt-buxhetin e ri. Ai shtoi se SPAK është duke heshtur përballë asaj që po ndodh me inceneratorët.

“Buxheti i ri, 120 milionë euro për koncesione, asnjë lek për të ndihmuar njerëzit dhe 20 milion € për inceneratorët. Ndërsa shqiptarët debatojnë me të për aferën e inceneratorëve, ai paguan 300 mijë euro incenerayorit të Elbasanit. Në Shqipëri mbizotëron heshtja e SPAK dhe afera e inceneratorëve. SPAK, gojëkyçur pa asnjë veprim në hetim të aferës së inceneratorëve. Z. Kraja, jeni të mbrojtur ndërkombëtarisht për të dënuar politikanët, jo për t’i mbrojtur”, shkruan Basha.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
“Shqipëria, e fundit për investimet e qeverisë për COVID”, Basha komenton raportin e FMN: Rama do të grabisë deri në ditën e fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me të dhënat e publikuara nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, ku...

Close