X

Rama për situatën në Ballsh: Pa u ndalur greva s’do të nisë asnjë bashkëbisedim!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për grevën në Ballsh. Në një postim në rrjetet sociale Rama se ndjen keqardhje që greva e naftëtareve nuk është ndalur ende.

Sipas tij pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim.

Kreu i qeverisë shton më tej se është gabuar ideja për ti faturuar qeverisë kusuret e një kompanie private, siç e quan ai. Në fund të mesazhit të tij kryeministri bën dhe njëherë thirrje që të ndalet greva dhe të bisedojnë vëllazërisht.

“Keqardhje për refuzimin për të ndërprerë grevën në Ballsh,sepse pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim! Ideja se duke u futur në grevë mund t’i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar. Me t’u ndalur greva ulemi bisedojmë vëllazërisht”, shkruan Rama.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Kosovë/ REL: Kjo është kompania nga Llapushniku që iu transferuan dy milionë euro nga Thesari

Një punëtor i Thesarit të Kosovës, me inicialet L.G, dyshohet se ka bërë transferimin e 2,077,995 milionë eurove përmes katër...

Close