X

Dita e shtatë e grevës, gratë naftëtare: Nuk tërhiqemi derisa të plotësohen kërkesat tona


Në ditën e shtatë të grevës së urisë, gjendja shëndetësore e grave naftëtare vazhdon të përkeqësohet.

Mësohet se gratë kanë shfaqur shenja lodhje dhe luhatja të tensionit. Por pavarësisht se gjendja e tyre po përkeqësohet ato shprehen të vendosura për të vazhduar misionin e tyre.

“Do të vazhdojmë grevën, nuk tërhiqemi derisa të plotësohen kërkesat tona”, kanë thënë gratë naftëtare.

Gratë naftëtarë u futën në grevë urie, pasi dolën burrat. Një ditë më parë ato paralajmëruan se në grevë do të futen edhe fëmijët.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Erë lufte në Egje, Turqia i afrohet ‘vijës së kuqe’, ja si reagoi Greqia

Lufta në Egje duket më afër se kurrë teksa Turqia po vijon kërkimet kësaj radhë në juglindje të Rodosit për...

Close