X

Ish-Presidenti Topi: Eshtë e drejtë ekskluzive e Presidentit dhënia e dekoratave

I ftuar në emisionin ‘Kjo javë’, ish-Presidenti Bamir Topi foli ndër të tjera edhe për dekoratat, që po jep Presidenti Meta dhe sulmet e kryeministrit Rama.

Është e drejtë ekskluzive e presidentit që të bëjë dekorimet.

Në linjën e dekorimeve ka natyra të ndryshme. Një pjesë e dekorimeve vijnë nga institucionet e tjera.

Për artistë, sportistë, është dikasteri përkatës. Por kjo nuk ia heq të drejtën presidentit kur ai do që të dekorojë një figurë të caktuar.

Nuk futem në bindjen e presidentit për të dekoruar një figurë të caktuar, është bindja e tij” – tha Topi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Malltezi nxjerr dokumentin: Përlanë 14 milionë euro për 14 ditë. S’do të ishte e mundur pa Ramën, Ahmetaj dhe Kokën

Jamarbër Malltezi, kreu i Departamentit te Mjedisit në PD flet në një intervistë për “Standard” mbi skandalin e inceneratorëve. Sipas...

Close