X

Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët si dhe me alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites do të ketë reshje shiu të herëpashershme dhe lokale në zonën e veriut. Në relievet e larta malore të kësaj zone lokalisht reshjet në formën e shtrëngatave.

Reshje shiu lokale me intensitet të ulët do jenë prezente në veriperëndim e perëndim të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-8m/sek. Valëzimi në dete do jetë i forcës 1 deri 2 ballë me lartësi vale 0.5 deri 1.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 11/24 Diell re

Kukës 10/22 Diell re

Lezhë 13/23 Diell re

Dibër 7/21 Diell re

Durrës 13/25 Diell re

Tiranë 14/25 Diell re

Elbasan 13/25 Diell re

Berat 10/26 Diell re

Vlorë 11/25 Diell re

Korçë 8/20 Diell re

Gjirokastër 8/24 Diell re

Sarandë 13/26 Diell re.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Video/ Po shkonin në shkollë, makina hedh në ajër tri vajza

Një aksident ndodhi në fshatin Romajë të Prizrenit në Kosovë, ndërsa pamjet po bëjnë xhiron e rrjeteve sociale. Në pamje...

Close